niedziela, 25 października 2015

Ilustrowany atlas roślin

lustrowany atlas roślin

Czy wiesz, które rośliny ukształtowała natura, a które powstały za sprawą człowieka? Jak wysokie są najwyższe drzewa świata, czy liść może wytrzymać ciężar człowieka i dlaczego szafran to najdroższa potrawa?

Jeśli nie – koniecznie sięgnij po „Ilustrowany atlas roślin”. Dowiesz się z niego także, że kwiat może mieć wielkość ziarenka piasku, że istnieją rośliny, które zabijają na odległość, a także rośliny, które w ogóle nie wytwarzają kwiatów.


Dla nauczycieli, uczniów, rodziców
Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o florze. Znajdziemy w niej nie tylko informacje o tych roślinach, z którymi stykamy się na co dzień, ale także wiedzę o tych egzotycznych i prawnie chronionych. „Ilustrowany atlas roślin” zawiera dodatkowo piękne, barwne fotografie i ilustracje.
Jeśli potrzebujesz rzetelnej i ciekawej wiedzy o świecie – koniecznie sięgnij po tę pozycję. To także dobra propozycja dla rodziców, którzy chcą wychować swoje dzieci w zgodzie i poszanowaniu praw przyrody. Przyda się również nauczycielom, chcącym pogłębić swoją wiedzę o świecie flory i zaciekawić nią swoich uczniów. Idealna na spacery po parkach i lasach, jako przewodnik w rozpoznawaniu roślin rzadkich i chronionych, leczniczych i trujących. Sprawdzi się także jako prezent dla najbliższych. Po „Ilustrowany atlas roślin” sięgają osoby nie tylko zainteresowane biologią. To wspaniała przygoda po świecie, który tylko z pozoru dobrze znamy.

Opinie czytelników:
Nazwa trochę odrzuca… Ale warto skupić się na treści, bo ta jest naprawdę fascynująca! Kupiłam 10-letniemu siostrzeńcowi na urodziny i był zachwycony. Teraz, jak chodzimy na spacery albo wybieramy się na przejeżadzki rowerowe, zawsze bierze tą książkę ze sobą i wspólnie wyszukujemy w niej to, co nas otacza (Ania z Krakowa)

Bardzo polecam. Jestem nauczycielką przyrody i Ilustrowany atlas roślin wykorzystuję w pracy z młodzieżą. Jasny, zwięzły język, a do tego mnóstwo ciekawostek, o niektórych nie miałam pojęcia! (Joanna, Częstochowa)

Kupiłam i nie żałuję. Poleciłam też znajomym, szczególnie tym, którzy mają dzieci i lubią z nimi spacerować. Mądra, ciekawa ksiązka. (S., 36 lat)

Ilustrowany atlas roślin
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Martel
Język wydania: polski
Ilość stron: 150
Numer wydania: I
Rok wydania: 2015
Forma: książka

ISBN: 9788363546779

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz