środa, 10 lutego 2016

Geografia regionalna świata

Wielu czytelników ceni sobie, gdy książka poruszająca rozległą problematykę, stworzona jest według pewnego klucza. Pamiętali o tym autorzy „Geografii regionalnej świata”, grupując podręcznik w rozdziały, z których każdy podporządkowano jednemu dominującemu problemowi. 

W ten sposób, przyswajając wiedzę, łatwo połączyć grupy państw o zbliżonych cechach społecznych, gospodarczych przyrodniczych i kulturowych. Dodatkowo, podsumowaniem każdego rozdziału są najważniejsze informacje zebrane w ramkach.


Wielkie regiony według klucza
W książce pogrupowano wielkie regiony na: Europę, Rosję i inne kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, Azję Wschodnią, Azję Południowo-Wschodnią, Azję Południowo, zdominowaną przez Indie, Afrykę Północną i Azję Południowo-Zachodnią (świat islamu), Afrykę Czarną, Stany Zjednoczone i Kanadę, Amerykę Środkową i Meksyk, Amerykę Południową, Australię i Nową Zelandię, Oceany oraz Antarktykę z Antarktydą.
Z podręcznika na pewno skorzystają wykładowcy i studenci geografii, stosunków międzynarodowych, turystyki oraz kierunków ekonomicznych.

Opinie czytelników:
Rzeczywiście, w ten sposób pogrupowane państwa są łatwiejsze w odbiorze. Nie ma się co czarować, wiadomości jest sporo, ale w miarę dobrze się to czyta. Fajnie, że wypunktowali najważniejsze informacje (Marek, student geografii)

Długo szukałam tej pozycji, bo nie było w bibliotece. W końcu kupiłam, stwierdzając, że najwyżej przeczytam co zadane i odstawię na półkę. Ale przydała się mojemu bratu, który pisał artykuł o Meksyku. Tak że polecam ;) (Mini, 23 lata)

Geografia regionalna świata
Autor: opracowanie zbiorowe
Redakcja: Jerzy Makowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Ilość stron: 410
Numer wydania: I
Rok wydania: 2008
Forma: książka

ISBN: 9788301148034

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz